Царичанська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

Ожеледиця – прихована небезпека

Ожеледиця це тонкий шар льоду на поверхні землі, що утворюється після відлиги або дощу в результаті похолодання, а також внаслідок замерзання мокрого снігу.

 

Як підготуватися до ожеледиці?

Підготуйте взуття: прикріпіть на каблуки металеві набійки або поролон, а на суху підошву наклейте лейкопластир або ізоляційну стрічку, можете натерти підошви піском (наждачним папером).

   Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах і ступайте на всю підошву. Пам’ятайте – поспіх збільшує небезпеку!

При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. В момент падіння, сконцентруйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – так ви уникнете різкого удару і значних травм.

Не тримайте руки в кишенях – це збільшує вірогідність падіння та отримання важких травм.

Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені.

Не варто рухатися поблизу краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледь, оскільки гальмівний шлях автомобіля значно збільшується і вірогідність стати винуватцем ДТП значно вище.

Небезпечними є й прогулянки у нетверезому стані. Всупереч переконанню що п’яний завжди падає вдало, травми частіше за все важкі. У стані сп’яніння люди не чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – зверніться до лікаря щоб уникнути ускладнень з поганими наслідками.

 

 

Управління цивільного захисту

облдержадміністрації« повернутися до списку новин