A A A K K K
для людей із порушенням зору
Царичанська громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

Інформує Петриківське ФССУ

Дата: 28.03.2019 16:36
Кількість переглядів: 1834

Фото без опису

Питання захворюваності застрахованих осіб Дніпропетровщини -  на постійному

контролі Управління виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України у Дніпропетровській області

 

З метою реалізації заходів по зменшенню рівня тимчасової непрацездатності серед застрахованих осіб страхувальників області управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області (далі-Управління) та його відділеннями вживається ряд заходів, а саме: для отримання достовірних даних впроваджено щотижневий моніторинг кількості виданих закладами охорони здоров’я області листків непрацездатності, здійснення перевірок обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності, а також проведення за участю фахівців відділень навчань страхового активу підприємств, установ та організацій для підвищення рівня їх знань щодо прав, обов’язків та повноважень.

Управлінням щомісячно проводиться аналіз захворюваності у розрізі страхувальників, і у разі зростання рівня тимчасової непрацездатності направляються листи головам комісії із соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності для вжиття відповідних дій.

З метою активізації спільної роботи з питань контролю за кількістю виданих листків непрацездатності та рівнем захворюваності з тимчасовою втратою працездатності фахівцями Управління на регулярній основі проводяться зустрічі, семінари-наради, семінари-навчання та круглі столи за участю керівниками лікувальних закладів та лікарів.

Управління виконавчої

дирекції Фонду соціального

страхування України в Дніпропетровській області

 

Попереджаємо про фіктивні  листки непрацездатності!

Фахівцями з експертизи тимчасової непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області, як на запит роботодавця, так і під час перевірок стану організації експертизи тимчасової непрацездатності, постійно проводяться перевірки обґрунтованості видачі та правильності оформлення листківнепрацездатності безпосередньо у закладах охорони здоров’я. Але нині широко розповсюджена торгівля фальшивими листками непрацездатності, тому почастішали випадки надання застрахованими особами листків непрацездатності, що мають ознаки фіктивності (виконані, як правило, на ксероксі, видані неіснуючими закладами охорони здоров’я тощо). Така ситуація призводить до неправомірного витрачання роботодавцями коштів Фонду соціального страхування України.

Оскільки допомога по тимчасовій непрацездатності призначається комісією із соціального страхування, що створена на підприємстві відповідно до вимог Закону України від 23.09.1999 № 1105-ХІV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», виявлення фальсифікатів є результатом роботи саме цієї комісії. При виявленні такого листка непрацездатності під час перевірок, виплачена сума матеріального забезпечення підлягає відшкодуванню разом із штрафними санкціями, але ж збитки через це шахрайство несуть роботодавці. 

Управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області

 

Фондом відновлено планові перевірки страхувальників

Фондом соціального страхування України з березня 2019 року відновлено проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонду. Водночас, система контролю отримала нові ризикоорієнтовані підходи, що мають на меті зменшити навантаження на страхувальників (роботодавців) та упередити можливі порушення. На цьому під час селекторної наради з фахівцями управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві наголосила начальник управління по роботі зі страхувальниками ВД Фонду Наталія Зеленська.

«Планові перевірки проводяться фахівцями Фонду виключно за умови наявності вагомих приводів, які чітко визначені напрацьованими ризикоорієнтованими критеріями. Тобто перевірки здійснюються лише тоді, коли страхувальник дає для цього об’єктивні підстави. Це дозволяє як не допустити тиск на законослухняних роботодавців, так і забезпечити захист Фонду від неправомірних видатків. Наприклад, підставою для перевірки може бути суттєве зростання кількості днів тимчасової непрацездатності на підприємстві, відсутність повідомлення про виплату коштів застрахованим особам упродовж трьох місяців з дня проведення фінансування Фондом за умови, що страхувальник не зміг пояснити цю затримку, системні порушення тощо», – говорить Н.Зеленська.

Квартальні плани-графіки проведення планових перевірок розміщуються на веб-порталах робочих органів виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві.

З метою підвищення ефективності системи соціального страхування, зменшення навантаження на страхувальників та забезпечення прозорості аудиту, з 2019 року скасовано щоквартальний звіт по використанню коштів Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП. Натомість, з 01.10.2018 було розширено форму заяви-розрахунку та почала працювати система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам – повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за визначеною формою роботодавці подають упродовж місяця з дня здійснення виплат матеріального забезпечення, окремих виплат потерпілим на виробництві.

Крім того, з жовтня 2018 року Фондом було впроваджено систему попереднього контролю правильності нарахування виплат, яка дозволила мінімізувати можливі помилки при визначенні страхувальниками розміру допомоги та страхових виплат. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надають рекомендації страхувальнику щодо усунення недоліків ще до фінансування виплат. Це дозволяє уникнути частини штрафів, які раніше могли накладатись на роботодавця у разі виявлення неправомірного використання коштів Фонду під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.

Нагадаємо, під час всеукраїнської наради в.о. директора виконавчої дирекції ФССУ Сергій Нестеров зазначив, що Фонд соціального страхування України є однією з найбільш важливих соціальних інституцій країни та щомісяця виплачує українцям 2 млрд гривень страхових виплат.

Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь